TAJE107M025RNJV
Part Number:
TAJE107M025RNJV
Description:
CAP TANT 100UF 20% 25V 2917
In Stock:
867
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V