TAP106K010CCS
Part Number:
TAP106K010CCS
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
In Stock:
209
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.394" (10.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V