TAZX156K035CRSB0800
Part Number:
TAZX156K035CRSB0800
Description:
CAP TANT
In Stock:
415
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.123" (3.12mm)
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2721 (6954 Metric)
Size / Dimension :
0.273" L x 0.213" W (6.93mm x 5.41mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V