TAZH476K010CRSB0023
Part Number:
TAZH476K010CRSB0023
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V 2915
In Stock:
355
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
180mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V