T510X107K020ATA045
Part Number:
T510X107K020ATA045
Description:
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
In Stock:
436
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20 V