T4ZB106K010CRLB4900
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
T4ZB106K010CRLB4900
Category:
Tantalum Capacitors
Description:
CAP TANT 10UF 10% 10V 1505
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Category :
Tantalum Capacitors
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
B (0.1%)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1505 (3813 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.150" L x 0.050" W (3.81mm x 1.27mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
10 V