T356E106M025AT7301
Part Number:
T356E106M025AT7301
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
In Stock:
517
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.400" (10.16mm)
Lead Spacing :
0.200" (5.08mm)
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
E
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V