TAP476K025CRW
Part Number:
TAP476K025CRW
Description:
CAP TANT 47UF 10% 25V RADIAL
In Stock:
398
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
M
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25 V