T354A105J035AT7301
Part Number:
T354A105J035AT7301
Description:
CAP TANT 1UF 5% 35V RADIAL
Capacitance :
1 µF
Height - Seated (Max) :
0.339" (8.60mm)
Lead Spacing :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" Dia (4.50mm)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
35 V