TPSF107M016R0200
Part Number:
TPSF107M016R0200
Description:
CAP TANT 100UF 20% 16V 2312
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
F
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V