F971V685MNC
Part Number:
F971V685MNC
Description:
CAP TANT 6.8UF 20% 35V 2917
In Stock:
2
Capacitance :
6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.118" (3.00mm)
Manufacturer Size Code :
N
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V