F981A475MUALZT
Part Number:
F981A475MUALZT
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 0402
Capacitance :
4.7 µF
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V