TCTAL1V335M8R
Part Number:
TCTAL1V335M8R
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 35V 1206
Capacitance :
3.3 µF
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V