F950J686MAAAM1Q2
Part Number:
F950J686MAAAM1Q2
Description:
CAP TANT 68UF 20% 6.3V 1206
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500mOhm
Height - Seated (Max) :
0.063" (1.60mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.067" W (3.20mm x 1.70mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V