T491C475M035AT
Part Number:
T491C475M035AT
Description:
CAP TANT 4.7UF 20% 35V 2312
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V