TCP1A225M8R
Part Number:
TCP1A225M8R
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
14.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V