TAJT225K035RNJ
Part Number:
TAJT225K035RNJ
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
T
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V