F971C335MAAHT3
Part Number:
F971C335MAAHT3
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 16V 1206
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 135°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 135°C
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V