T510X476K035ATA055
Part Number:
T510X476K035ATA055
Description:
CAP TANT 47UF 10% 35V 2917
In Stock:
497
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
55mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V