T510X477M006ATE030
Part Number:
T510X477M006ATE030
Description:
CAP TANT 470UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V