TAZH156M025CRSZ0000
Part Number:
TAZH156M025CRSZ0000
Description:
CAP TANT
In Stock:
500
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Z (Non-ER)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V