T491X226M050ATAUTO
Part Number:
T491X226M050ATAUTO
Description:
CAP TANT 22UF 20% 50V 2917
In Stock:
500
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V