TPMD477K006R0030
Part Number:
TPMD477K006R0030
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V