TLJP107M004R2700
Part Number:
TLJP107M004R2700
Description:
CAP TANT 100UF 20% 4V 0805
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V