T495D225M050ATE600
Part Number:
T495D225M050ATE600
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 50V 2917
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V