T495A105M025ATE4K0
Part Number:
T495A105M025ATE4K0
Description:
CAP TANT 1UF 20% 25V 1206
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V