TRJB105K050RRJ
Part Number:
TRJB105K050RRJ
Description:
CAP TANT 1UF 10% 50V 1411
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.4Ohm
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Manufacturer Size Code :
B
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric), 1210
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V