F950J107MPAAQ2
Part Number:
F950J107MPAAQ2
Description:
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 0805
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.2Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V