TPSV477M010R0060
Part Number:
TPSV477M010R0060
Description:
CAP TANT 470UF 20% 10V 2924
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60mOhm
Height - Seated (Max) :
0.148" (3.75mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V