T495X337M010ATE035
Part Number:
T495X337M010ATE035
Description:
CAP TANT 330UF 20% 10V 2917
In Stock:
662
Capacitance :
330 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
35mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V