TPSC686K010T0200
Part Number:
TPSC686K010T0200
Description:
CAP TANT 68UF 10% 10V 2312
Capacitance :
68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V