TAJR226M004RNJ
Part Number:
TAJR226M004RNJ
Description:
CAP TANT 22UF 20% 4V 0805
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
4 V