TAJA226K006SNJ
Part Number:
TAJA226K006SNJ
Description:
CAP TANT 22UF 10% 6.3V 1206
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V