TPME106M050R0120
Part Number:
TPME106M050R0120
Description:
CAP TANT 10UF 20% 50V 2917
In Stock:
833
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V