F750J477KUC
Part Number:
F750J477KUC
Description:
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2812
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100mOhm
Height - Seated (Max) :
0.079" (2.00mm)
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2812 (7132 Metric)
Size / Dimension :
0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V