TPSD336K035T0300V
Part Number:
TPSD336K035T0300V
Description:
CAP TANT 33UF 10% 35V 2917
In Stock:
802
Capacitance :
33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm @ 100kHz
Failure Rate :
Features :
Automotive
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code :
D
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35 V