TACU225M010XTA
Part Number:
TACU225M010XTA
Description:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0805
Capacitance :
2.2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Height - Seated (Max) :
0.024" (0.60mm)
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V