T495U107K010ATE150
Part Number:
T495U107K010ATE150
Description:
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
In Stock:
40
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
150mOhm
Failure Rate :
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
U
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension :
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V