T491D106M025AT7280
Part Number:
T491D106M025AT7280
Description:
CAP TANT 10UF 20% 25V 2917
Capacitance :
10 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1Ohm
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V