TR3A476K6R3C0800
Part Number:
TR3A476K6R3C0800
Description:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1206
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
6.3 V