F971A226KAA
Part Number:
F971A226KAA
Description:
CAP TANT 22UF 10% 10V 1206
Capacitance :
22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Height - Seated (Max) :
0.047" (1.20mm)
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10 V