F921V334MAA
Part Number:
F921V334MAA
Description:
CAP TANT 0.33UF 20% 35V 1206
Capacitance :
0.33 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Height - Seated (Max) :
0.051" (1.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V