TCA1A335M8R
Part Number:
TCA1A335M8R
Description:
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 1206
Capacitance :
3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4.9Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V