TCA1C105M8R
Part Number:
TCA1C105M8R
Description:
CAP TANT 1UF 20% 16V 1206
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V