F921C684MPA
Part Number:
F921C684MPA
Description:
CAP TANT 0.68UF 20% 16V 0805
Capacitance :
0.68 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
12Ohm
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Manufacturer Size Code :
P
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V