CWR09NC475KB
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Part Number:
CWR09NC475KB
Description:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2915
In Stock:
144
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Capacitance :
4.7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Failure Rate :
B (0.1%)
Height - Seated (Max) :
0.125" (3.17mm)
Manufacturer Size Code :
H
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
2915 (7338 Metric)
Size / Dimension :
0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
50 V