TPME157M016R0030
Part Number:
TPME157M016R0030
Description:
CAP TANT 150UF 20% 16V 2917
In Stock:
679
Capacitance :
150 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16 V