TAJE108M006RNJ
Part Number:
TAJE108M006RNJ
Description:
CAP TANT 1000UF 20% 6.3V 2917
Capacitance :
1000 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6.3 V