TPSE476M035R0250
Part Number:
TPSE476M035R0250
Description:
CAP TANT 47UF 20% 35V 2917
Capacitance :
47 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250mOhm
Height - Seated (Max) :
0.169" (4.30mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
35 V