TAJD156M050RNJ
Part Number:
TAJD156M050RNJ
Description:
CAP TANT 15UF 20% 50V 2917
Capacitance :
15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
50 V